🎞 آموزش استفاده از سینما

ساخت اتاق

برای تماشای فیلم با دوستاتون، باید حتما یکی از شما یه اتاق بسازه.برای ساخت اتاق، از داشبورد خودتون، در قسمت چپ یک نام برای اتاق انتخاب کنید. می‌تونید توضیحاتی را هم به اتاق اضافه کنی که اگه کسی وارد اتاق شد اون متن رو ببینه. نوشتن توضیحات اختیاری هست.

تنظیمات اتاق در داشبورد

‌‌

لینک اتاق

وقتی که اتاق ساخته بشه در سمت راست صفحه میتونی اون را مدیریت کنی. هر اتاق، لینک مخصوص به خودش را داره و هرکسی که این لینکو داشته باشه میتونه وارد اتاق بشه. برای اینکه لینک اتاق را داشته باشی روی دکمه کپی لینک اتاق کلیک کن تا برات کپی بشه.

باز کردن اتاق

وقتی زمان فیلم دیدن رسید روی دکمه باز کردن اتاق کلیک کن تا بقیه بتونن وارد این اتاق بشن. توجه کن که فقط سازنده اتاق میتونه اتاق رو باز و بسته کنه. باز کردن اتاق باعث میشه اعتبارت کم بشه پس هروقت می‌خوای فیلمی ببینی اتاق را باز کن.

توجه: اگر کسی در اتاق آنلاین نباشه، اتاق بعد از ۵ دقیقه به صورت خودکار بسته میشه، تا بیهوده اعتبار از شما کم نشه!

تماشای فیلم در اتاق

پس از ورود به اتاق با صفحه‌ای مشابه زیر رو به رو میشی!

بارگذاری ویدئو

سینما این امکان رو داره که از روی فایل فیلم رو پخش کنه، پس نیاز هست قبل از دیدن فیلم همه افراد فیلم رو دانلود کرده باشن و تو سینما بارگذاریش کنن. اینطوری هنگام دیدن فیلم قطع و وصلی به وجود نمیاد و حجم اضافه‌ای از دیدن چندباره فیلم مصرف نمیشه!

بعد از اینکه روی بارگذاری ویدئو کلیک کردی، یه صفحه باز میشه که باید فایل فیلم و فایل زیرنویس (اختیاری) رو وارد کنی و دکمه بارگذاری فایل‌ها رو بزنی. بعد از بارگذاری فایل‌ها پخش کننده قدرتمند سینما باز میشه.

توجه: وقتی فایل‌ها را بارگذاری کردی، روی دکمه ▶ کلیک نکن و منتظر باش تا تمام دوستات فیلم را بارگذاری کنن. اگر دوستت فیلمی را بارگذاری کند در سمت چپ صفحه زیر نامش نمایش داده می‌شود.

تماشا فیلم

بعد از آنکه همه دوستات فایل‌ها را بارگذاری کردن، هر کسی که فیلم را پخش کنه شمارش‌گری از ۳ شروع به شمردن می‌کنه و فیلم برای همه به صورت هماهنگ و هم‌زمان پخش می‌شه. هر کسی هم می‌تونه فیلم را نگه داره.

توجه: اگر شمارشگر پخش شما با دوستات هماهنگ نیست، روی دکمه زمان سرور کلیک کن. اگه پس از چند بار کلیک زمان تغییری نکرد به این معناست که زمانت با سرور یکسان شده و در وضعیت ثابتی قرار داری.

امکانات جانبی

سینما از امکانات جانبی مختلفی در حین تماشای فیلم پشتیبانی می‌کنه. برای مثال در هنگام دیدن قسمتی از جذاب از فیلم می‌تونی احساسات خودت را با اموجی‌های ری‌اکشن در پنل کناری در بالای قسمت چت نشان بدی. با کلیک بر روی هر اموجی، احساس شما برای ذوستات با نام خودت ارسال می‌شه.